CZYM RÓŻNIĄ SIĘ DREDLOKI OD DREDÓW?

Prawdziwe dredy wykonuję się z naturalnych włosów, które rosną na naszej głowie. Można je przedłużać/pogrubiać syntetycznymi dodatkowymi włosami. Żeby ich się pozbyć zostaje tylko długie czasochłonne rozczesywanie lub ścięcie włosów na długość kilku/kilkunastu centymetrów.

Natomiast dredloki to przygotowane wcześniej ręcznie zbite syntetyczne pasma lub zamówione fabryczne , które mocuję się do naturalnych włosów splotem warkoczykowym.

Dzięki tej metodzie mamy możliwość noszenia fryzury wyglądającej jak prawdziwe dready bez potrzeby zbijania i dredowania naturalnych włosów. Dredloki szybko się zakłada i szybko zdejmuje, naturalne włosy są identyczne jak przed zakładaniem.




PIELĘGNACJA DREDLOKÓW

Jedyna pielęgnacja to umycie ich raz w tygoniu. Najpierw myjemy skórę głowy pomiędzy dredkami, nie szorujemy mocno tylko ostrożnie masujemy a następnie przepłukujemy warkoczyki, aby je odświeżyć. Nie trzeba używać specjalnych szamponów i odżywek przeznaczonych do tego typu włosów . Dobrze sprawdza się szampon delikatny dla dzieci rozcieńczony z wodą po to by łatwiej go spłukać z włosów. Gęsty szampon nie do końca usunięty ze skóry głowy u wrażliwych osób może powodować podrażnienia lub dodatkowy świąd. Po umyciu odsączamy delikatnie dwoma / trzema ręcznikami w „turbanach” a następnie takie wilgotne zostawiamy do swobodnego wyschnięcia.

JAK ŚCIĄGAĆ DREDLOKI SYNTETYCZNE?

Usuwamy mocowanie, które łączy nasze włosy z dredem i rozplatamy warkocz rozczesujac na koniec pasemko naturalnego włosa 😉 Należy rozczesać każde pasemko naszego włosa osobno po kolei na sucho. Jeżeli rozczesanie na sucho sprawia kłopot to można użyć odżywki do rozczesywania włosów lub oliwki. Nie rozczesywać na mokro, bo woda sprawia, że włosy bardziej się plączą.

UWAGA ! nie wolno zdjąć wszystkich warkoczy, iść umyć głowę i dopiero wtedy zacząć rozczesywanie. Może się to skończyć jednym wielkim kołtunem, z którym ciężko jest poradzić sobie samemu

W razie takiej ”awarii” absolutnie nie ścinamy kołtuna, nie tniemy się na łyso tylko dzwonimy po ratunek do mnie. Pani ze zdjęcia wyżej umówiła się na ratowanie włosów na kolejny dzień i wszystko zostało rozczesane 🙂

Kolejność przy zdejmowaniu zachować taką :

1. Rozpleść splot mocujący
2. Rozczesać małe pasemko włosów
3. Zabrać się za kolejnego dreada

DLACZEGO PO ŚCIĄGNIĘCIU WYPADA TYLE WŁOSÓW?

Tutaj opowiem krótko :

Jest to złudzenie. Jak podaje literatura codziennie każdemu zdrowemu człowiekowi wypada ok. 100 – 150 włosów. Jeśli nosimy warkoczyki\dreadloki , te włosy nie mają gdzie wypaść i zostają przez te kilka miesięcy w tym splocie. Dlatego gdy ściąga się dredloki te martwe włosy wychodzą razem z syntetykami a nam wydaje się że nagle wypadła cała garść naszej ”sierści” 😛. Martwych włosów również nie da się tak szybko wyczesać więc włosy, które widzicie na poduszce po ściągnięciu warkoczyków to zazwyczaj te, których jeszcze nie dało się wyczesać za pierwszym razem.

CZY WŁOSY NISZCZĄ SIĘ PODCZAS NOSZENIA TEJ FRYZURY?


Nie, włosy w czasie noszenia warkoczyków regenerują się ponieważ ciasno splecione odpoczywają od codziennych zabiegów termicznych, fizycznych czy chemicznych takich jak prostowanie, farbowanie, działanie promieni UV, codzienne dotykanie, szorowanie ubraniami, rękoma.



Jeżeli nadal masz wątpliwości albo chcesz zobaczyć na zdjęciu jak wyglądają włosy po zdjęciu warkoczy to kliknij tutaj:
http://altersroka.pl/czy-wlosy-sie-niszcza-po-warkoczykach-lokach-lub-dredlokach/







ILE CZASU NOSIĆ DREDLOKI?

Nosi się je 1.5 – 2 miesące w zależności od tego jak szybko rosną włosy po tym czasie można je zakładać ponownie

Jeżeli taki kłopot powstanie i nie dasz rady z ich rozczesaniem to koniecznie zgłoś się do mnie po dodatkowe porady lub na spotkanie na którym ja się tym zajmę. Umiem rozczesywać prawdziwe dredziska i dowód masz tutaj :



CO ZROBIĆ Z ODROSTAMI, KTÓRE ZACZYNAJA BYĆ WIDOCZNE PO 1.5 MIESIACA?

Gdy już odrosty zaczną być widoczne i upierdliwe to zdejmuje się dredloki i zakłada na nowo, nie trwa to długo bo ok 4 godziny i takie podciąganie powinno się robić max co 2 miesiace.

Wygodną i szybką alternatywą są szerokie opaski, bandamy, cienkie czapki lub chusty, które ukryją odrosty a do tego wyglądają bardzo stylowo! Duży wybór jest dostępny w naszym sklepie online i na miejscu 🙂



MINUSY TEJ FRYZURY



🙁 – nie będę owijać w bawełnę. 30% osób zakładających dredloki cierpi od 3 do 10 dni (około) Wszystko jest napięte co nie zawsze jest przyjemne, dodatkowy ciężar jest odczuwalny szczególnie w pierwszych godzinach noszenia, głowa swędzi i zdarza się, że nawet boli. Pierwsze noce sa nie wygodne, nie wiadomo jak się ułożyć ale każdy znajdzie z czasem swój sposób na spanie 😉

🙁 – u niektórych pojawiają się czerwone krostki na linii włosów to reakcja cebulek na naciągnięcie, całkowicie naturalna. Nazywa się zapaleniem mieszka włosowego i nie skutkuje niczym poważnym. Skóra najlepiej dochodzi do siebie gdy się jej nie drapie i nie dotyka. NIE JEST TO UCZULENIE i schodzi samoczynnie w ciągu max dwóch tygodni , czasem juz po kilku dniach chociaż nie u każdego sie pojawia 😉 Żeby przyśpieszyć gojenie można użyć Fenistil dostępny w aptece działa miejscowo przeciwbólowo i na swędzenie

🙁 – min długość włosa to 8 cm – inaczej syntetyczne włosy mogą zsuwać się w trakcie noszenia

🙁 – długi czas wykonywania tej fryzurki – boli tyłek od siedzenia xD

Mimo wszystko fryzurka ta otrzymała opinię wygodnej i spotyka się w większym uznaniem niż sprzeciwem 🙂





CENNIK

Zestaw dredloków wielorazowych ręcznie z wypuszczoną końcówką (60cm) 950zl
Zestaw dredloków fabrycznych 450 – 600zł
————————————-
Każde kolejne zakładanie 200 – 350zł w zależności od długości naturalnych włosów
———————————————————-
Weekendy dodatkowo płatne Soboty po godz 15.00 +100zł
Niedziele +200zl
—————————————–
DODATKI DO (nieobowiazkowe) :
– Ozdoby takie jak koraliki, sznurki, łańcuszki od 0.5 zł do 5 zł za sztukę
– Duze gumki do warkoczy od 3zł do 5 zł sztuka
– Opaski gladkie materiałowe od 5zł do 15zł
– Opaski ozdobne od 9 zł do 25zl

GALERIA

Więcej zdjęć na facebooku

Więcej zdjęć na :
facebook.com/altersroka.pl
instagram.com/altersroka.pl